کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

این ماده با ایجاد نوعی فیبر در این بخش های بدن سبب تقویت و سلامت ان ها می شود. در این بخش از نمناک مراحل انجام کراتینه کردن مو در خانه را به شما می گوییم. این محصول فاقد سولفات علاوه بر خاصیت حجم دهندگی به موها به لطف بهره مندی از آمینو اسید F، موجب افزایش تارهای مو می شود و رطوبت مورد نیاز آن را تامین می کند. این شامپو محصولی از برند ایرانی فولیکا است که به لطف بهره مندی از آرژینین B، هیالورونیک اسید، ویتامینB6، F و B3 تمام آلودگی ها را از موها پاک می کند. این ماده یعنی فرمالدئید که از آن در ترکیب مواد کراتین استفاده می کنند ممکن است سرطان زا باشد.چراکه بنابر اعلام انجمن سرطان آمریکا فرمالدئید ماده ای سرطان زا شناخته شده است که می تواند باعث ایجاد یا رشد سلول های سرطانی در بدن شود. در روش کراتینه اکسپرس مو در صورتی که به درستی از موهایتان مراقبت کرده و از شامپوهای مخصوص استفاده کنید، اثر آن تا حدود 6 هفته بر روی موها باقی میماند. در صورت رعایت این مورد و مراقبت از موها تا حدود 6 هفته این روش موثر بوده و به شما موهای صاف و درخشان می بخشد.

وجو این ماده در موها سبب درخشندگی مومی شود. کراتینه مو نیز مانند سایر کار هایی که روی مو انجام می شود ممکن است سبب بروز آلرژی شود و علائمی مانند خارش و دانه های قرمز رنگ دارد پس قبل از انجام کراتینه حتما باید با یک پزشک مشورت کنید و در برخی از افراد ریزش مو نیز مشاهده می شود و اگر مواد کراتینه مواد با کیفیت و مرغوب نباشند ممکن است این عواقب را به دنبال داشته باشد و با حتی به موها یتان حالت وزی و خشکی بدهد اما بعضی از افراد هستند که با این عواقب این کار را انجام می دهند زیرا از مو های فر و پف دار خود خسته شده اند و همه ی این ها را به جان می خرند و خب حق هم دارند چون شست و شو و شاته کردن این موها واقعا سخت است. نکته قابل ذکر آن است که در صورت استفاده از این روش بهتر است از شامپوهای بدون سولفات که کراتین دارند استفاده نمایید تا ماندگاری این روش بر روی موها بالا برود.

کراتینه مو روشی است که در آن، وزی موهای آسیبدیده که ممکن است در نتیجه رنگهای نامرغوب اتفاق افتاده باشد بهبود مییابد. کراتین مو به عنوان روشی نیمه دائمی برای صاف کردن مو است به طوریکه موها به طور موقت با مخلوط مایع کراتین پوشش داده می شوند. برای تولید مواد کراتینه مو، کراتینی که از بدن حیوانات می گیرند را با مواد دیگر از جمله فرمالدئید مخلوط شده تا به کراتین فعلی که در آرایشگاه ها متداولا استفاده می شود تبدیل گردد. کراتین سلول هایی که باعث ایجاد رشته های مو می شوند را نرم و صاف می کند. این ماده به صورت اندک و استاندارد در مواد آرایشی وجود دارد ولی اگر میزان آن از حدی بیش تر شئد می تواند آسیب هایی را به سلامت افراد وارد نماید. به طور معمول ادعا میشود که این روش در سالنها برای مدت ۱۲ هفته روی موهای شما باقی خواهد ماند. از انواع کراتین مو میتوان به اکسپرس “Keratin Express” اشاره کرد که این روش جزو درمان های کوتاه مدت برای صافی مو می باشد و برای موهای مجعد و فر و یا صاف که در هنگام قرار گیری در معرض رطوبت سریع حجم و حالت پف می گیرند مناسب می باشد.

جذب این ماده برای افرادی که حساسیت دارند می تواند آسیب های بیش تری داشته باشد. تفاوتی که با روش برزیلی دارد این است که حدود 5 ماه ماندگاری بیش تری دارد و تقریبا بر روی هر مدل مویی انجام می شود. اگرچه در گذشته در برهه های مختلف داشتن موی مجعد و یا فر یکی از المان های زیبایی بوده است؛ با این حال در همان دوره هم سالم به نظر رسیدن موها که در موهای صاف بیشتر به چشم می آید، یک رکن اساسی به حساب می آمد. کراتینه مو در گذشته حاوی فرمالدهید بوده، اما اکنون مواد کراتینه مو بانوان فاقد آن است. اما در روش کراتینه مو منافذ باز مو با استفاده از پروتئین پر شده، و در نتیجه نرمتر و درخشانتر میشود. این پروتئین که در اصل در بسیاری دیگر از ارگان های بدن از جمله پوست به وضوح دیده می شود، به شدت تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می گیرد.