کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

البته روش های دیگری نیز برای صاف کردن موها وجود دارد و هیچکدام از این روش ها خاصیت درمانی و احیای کراتین مو را ندارد و تمامشان شیمیایی هستند. در مورد این روش زیبایی مو سؤالات بسیاری وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا به تمام این سؤالات پاسخ دهیم و شما را با این روش احیا و زیبایی مو آشنا کنیم. اما در نهایت باید بگوییم که خاصیت درمانی بوتاکس بیشتر از کراتینه است و کراتینه خاصیت زیبایی و ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد. تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو این است که، بوتاکس مو یک روش درمانی غیرشیمیایی و عمیق است که سطح مو را پوشانده، مشکلات، موخوره و همچنین آسیب دیدگی مو را به صورت عمیق و با مواد ارگانیک درمان میکند. اگر شما نیز مشکل حالت دادن موهای خود را دارید بهترین روش بهره گیری از کراتینه مو است. در سطوح 0.6 تا 1.9 میلی گرم ، افراد ممکن است اگزما یا تغییراتی در عملکرد ریه خود تجربه کنند. این مواد در انواع مختلف، برندهای متفاوت و روشهای ساخت گوناگون ، تولید شدهاند.

اما استفاده از سرم، شامپو، ماسک مو و نرم کنندههای دارای کراتینه، موها را در برابر آسیب بیشتر حفظ میکند و موهایی را که در اثر گرما و رنگ مو خشک شدهاند را، ترمیم میکنند. پروتئین کراتین در اندامهای مهمی مانند مو و ناخن وجود دارد. با این حال، در حالی که هر دو نتایج مشابهی دارند (مانند از بین بردن موخوره و افزایش درخشش مو)، اما با این حال تفاوتهایی دارند که آنها را از هم متمایز میکند. در این مقاله کراتین، کراتین درمانی مو، مواد مختلف کراتین مو و اوزون تراپی مو معرفی می شود. حال فرد می تواند زمان بیشتری برای انجام کارهای دلخواه خود داشته باشد. اما امروزه بیش از هر زمان دیگری داشتن موهایی صاف که به وضوح درخشنده هستند، طرفداران بسیاری دارد. ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد. مادهی کراتینه مو که در سالنهای زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد، حاوی مقادیر زیادی فرمالدئید است. سعی کنید کراتینه موهای خود را در محیطی باز انجام دهید که هوا در آن به راحتی گردش کند. کراتینه مو سلولهای مو که روی هم قرار میگیرند را صاف میکند و باعث ایجاد رشته شدن موها و باز شدن آنها میشود.

برای بسیاری از خانمها همیشه بهترین انتخاب کراتینه است و برای صاف کردن و حتی احیای موهای خود به دنبال کراتینه میروند. کراتینه مو یکی از روشهای نوین زیبایی مو است که بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته. جهت آشنایی بیشتر با کراتین مو و تمامی نکات آن ادامه مطلب را بخوانید. کراتینه مو نیز مانند هر روش زیبایی دیگری عوارضی دارد. همین امر سبب شده است که چه افرادی که موهایی فر دارند و چه آنهایی که موهایی صاف دارند و به دنبل صاف تر شدن آنها هستند، روش های مختلف صاف کردن مو را امتحان کنند. بعد از کراتینه کردن مو، حالت دهی موها بسیار راحت تر است و موها به آسانی حالت میگیرند. با این حال کراتینه مو طبیعی مضررات بسیار کمتری دارد. درحالی­که بسیاری از ما روزانه با موهای مجعد و درهمپیچیده خود کلنجار میرویم افرادی هستند که بهراحتی موهایشان را شانه میکنند و حسادت ما را برمیانگیزند؛ دیگر وقت آن رسیده که فکری به حال این لانه کبوتر روی سرمان بکنیم! کراتینه مو روشی است که برای انواع مدلهای مو که موهای مجعد یا فر و خشن شما را، صاف و حالتدار میکند. در این قسمت به معرفی انواع کراتین مو میپردازیم و مراحل آنها توضیح میدهیم.

در سال های اخیر داشتن آرایش های ملایم و در اصطلاح نچرال، در دنیای مد به یک ترند تبدیل شده است. کراتین مو ، یک پروتئین موجود در ساختار مو است که باعث صاف شدن و درخشندگی موها میشود. عوامل محیطی اعم از مواد شیمیایی نظیر دکلره مو، دمای بالای سشوار و اتو مو، نور مستقیم آفتاب، کرم ها و مواد شیمیایی، سیگار، مصرف مواد غذایی مضر و غیره همه و همه می توانند در تخریب این پروتئین ساختاری و مهم، تاثیرگذار باشند. آیا کراتین مو را ضخیم می کند؟ کراتینه کردن مو تا چه زمانی پایدار میماند؟ اما در نهایت باید عنوان کنیم که میتوانید انتظار داشته باشید که هزینه کراتینه مو از ۵۰۰ هزار تومان آغاز شود و حتی در برخی آرایشگاهها و سالنهای زیبایی تا ۵ میلیون نیز، برای کراتینه هزینه گرفته میشود. کراتین مو در واقع پروتئینی ساختاری است که ترکیب اصلی مو را تشکیل می دهد.