کراتین مو در منزل (هرآنچه باید بدانید!) – مجله سین دخت

بنابراین نمی توان زمان دقیق را برای این روش مشخص کرد. بعد از مواد گذاری ، اجازه می دهند تا مواد کراتین برای مدت زمان مشخص روی موها باقی بماند و سپس کار اتو کشی موها انجام میشود و بعد از پایان اتوکشی ، موها با آب ساده آبکشی و با گرمای ملایم سشوار خشک خواهند شد . در برخی افراد همان طور که انتظار دارند ماه ها موهایشان لخت و صاف باقی می مانند ولی برخی از افراد نیز پس از گذشت چند هفته از کراتینه موها به حالت قبل باز می گردد. شما با استفاده از این مواد می توانید تا چند ماه مو های صاف را تجربه کنید. شما در این روش صافی بیشتر همراه با میزان کم تری احیای مو را تجربه می کنید. در جواب این سوال بهتر است بگوییم که بله می توان این کار رادر منزل نیز انجام داد ولی توصیه می کنیم که این کار در سالن های آرایشی انجام شود تا نتیجه مطلوب را حاصل نمایید. بهتر است درباره روش های مختلف تحقیقات بیشتری کنید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

اگرچه اینطور به نظر میرسد که کراتین یکی از مواد شیمیایی و مضر برای موهاست اما لازم است بدانید که محصولات کراتین مو که امروزه تولید می شوند دارای فرمولاسیون ویژه ای بوده و یک درمان شیمیایی بدون خطر برای مراقبت از مو هستند که به طور طبیعی فرموله شده و هدف آن ارائه نتایج بهتر است . بعضی از مواد کراتین با هدف احیای مو تولید می شوند. کراتینه مو حداقل ۶ ماه و حداگثر یکسال برای شما ماندگاری دارد. کراتینه مو چه اهمیتی دارد؟ عامل بعدی که در عمر کراتینه مو تاثیر مستقیم دارد ابزار مورد استفاده است. اگر باردار هستید، اکیدا از کراتینه کردن موهای خود اجتناب کنید.چرا که مواد موجود در کراتین مو برای جنین بسیار خطرناک خواهد بود و ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید. به همین دلیل ممکن است هنگام استفاده از آن ها، چشم ها و مجاری تنفسی شما دچار سوزش شوند. حتی اگر شناخت کافی در این زمینه داشته باشید نیز ممکن است کیفیت مواد جدید را نتوانید تشخیص دهید. عامل اول یا همان کیفیت مواد، موردی است که اگر با این حوزه آشنا نباشید نمی توانید مواد خوب را تشخیص دهید. اگر میخواهید موهایتان را رنگ یا هایلایت کنید باید این کار را قبل از کراتین کردن مو انجام دهید، چون که بعد از کراتین موهای شما به خوبی رنگ نمیگیرند.

اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد. اما تفاوت کراتینه احیا و کراتینه صافی در چیست؟ در صورت استفاده از این مواد، مو های شما با درصد زیادی احیا می شوند اما به میزان کمی نیز صاف می شوند. اما حتی تا مدت ها می توانید آثار کراتین را روی موهای خود را احساس کنید. همچنین شهرت و منطقه جغرافیایی آرایشگاه مورد نظر برای انجام کراتینه نیز، روی قیمت تأثیرگذار است. در صورتی که موهای شما بسیار خشک و بی آب شده باشد بهتر است اول کراتینه را بر روی موهای خود انجام دهید تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری شود ولی در صورتی که موهای شما سالم باشد بهتر است ابتدا موها رنگ کرده و سپس کراتینه نمایید. ماسک کراتینه مو معمولا به ترمیم موهای آسیب دیده و خشک کمک میکند. در این روش باعث می شود که مواد کراتینه بر روی موها قرار گرفته و به وسیله یک برس و سشوار موها را خشک می کنند و در انتها موها را با استفاده از اتو صاف می کنند که این مراحل حدودا یک ساعت زمان می برد. در گام بعدی لازم است تا پلاستیکی را روی سر خود قرار دهید و مدت 30 دقیقه صبر کنید.

روش کراتینه صافی با نام کراتینه برزیلی نیز معروف است. آووکادو نیز حاوی ویتامینهای ضروری E و C میباشد. موادی که برای کراتینه مورد استفاده قرار میگیرند، سرشار از ویتامینهای مورد نیاز مو هستند. برای کاهش هزینه کراتینه مو، برخی کراتینه مو را در خانه انجام میدهند. اما توجه کنید که امروزه مواد با ساخت کشور های مختلف نیز در بازار به چشم می خورند. به این ترتیب ساقه های مو حالت شاداب و با طراوت می گیرد اما صاف نمی شود. همانطور که گفته شد قدرت صاف کردن مواد کراتینه مو در مادهای به نام فرمالدئید است. به همین دلیل بهتر است از فردی که اطلاعات بیشتری دارد پرس و جو کنید. چه موهایی به کراتینه نیاز دارد؟ کراتینه مو تداخل میان سلول های مو را از بین می برد و موهایی صاف، سالم، قابل کنترل و بدون وز ایجاد می کند. ماسک و شامپو مناسب کراتین مو (شامپو بدون سولفات) استفاده کنید.