کراتین مو چیست؟

برای شناسایی این محصولات، به دنبال عبارت “keratin hydro lysates” در لیست مواد تشکیل دهنده این محصولات بگردید. کراتین مو نوعی پروتئین است که مو، پوست و ناخنهای شما را تشکیل میدهد. ولی کراتینی که برای استفاده در درمان مو رایج است، به صور مصنوعی ساخته میشود به همین دلیل ممکن است پوست و چشمهای حساس را تحریک کند. علاوه بر اینکه برای استفاده از این روش باید هزینه بالایی بپردازید، بعد از کراتینه نیز باید مراقب موهای خود باشید. اگر برای انجام این کار اول هزینه برای شما مهم هست و بعد کیفیت مواد، دوستانه به شما توصیه میکنیم که اصلا این کار را انجام ندهید. هرچند کراتینه کردن هم یک راه حل دائمی و همیشگی نیست، اما طولانی مدت است و تا زمانی که موهای شما از ریشه رشد نکند، به همان کیفیت اولیه بر طراوت و حالت موهای شما تاثیر گذار خواهد بود. روش غیر اصولی انجام کراتینه موها از دیگر مواردی است که منجر به بروز عوارض و مشکلاتی جدی برای موها می شود، استفاده از مواد غیر استاندارد، عدم پیروی از دستور العمل استفاده از مواد کراتین و نیز سوزاندن موها در هنگام اتو کشیدن موها از جمله عوامل مهمی هستند که می توانند ایجاد دردسر کنند و در نتیجه منجر به ریزش موها، شکنندگی و آسیب پذیری آن شوند، از این رو روش صحیح کراتینه کردن موها از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

کراتین با صاف کردن سلولهایی که روی هم قرار میگیرند باعث ایجاد رشتههای مو میشود. اما اگر امکان امتحان آن میسر است و مشکلی برای شما ایجاد نمیکند، میتوانید با هزینه کمتر آن را در خانه انجام دهید. ۶. بعد از سپری شدن زمان های ذکر شده بدون اینکه موهایتان را بشویید شروع به خشک کردن آن ها با کمک سشوار کنید. کراتینه مو یکی از روش های پر طرفدار در بین عاشقان زیبایی و سلامتی مو می باشد. مانند دیگر مواردیکه برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو هم با پیدایش واکنشهای آلرژیک در بعضی از اشخاص همراه بوده است. اما قبل از انجام چنین درمانی، درک مواد شیمیایی در آن بسیار مهم است. توجه داشته باشید که نیازی نیست حجم زیادی از محلول را روی موها بمالید و میزان محلول باید به اندازه ای باشد که همه موهای شما را پوشش دهد و آن ها را مرطوب کند. در این صورت نیازی نیست برای صاف و حالت دار نمودن موها از مواد شیمیایی و حالت دهنده های حرارتی استفاده نمایید. اگر شما تمایل دارید از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیاء کردن موهایتان استفاده کنید بهتر است در این مرحله موها را به صورت کامل خشک کنید و اگر به دنبال کراتینه موها به صورت برزیلی هستید اجازه دهید موهایتان مقداری نم داشته باشد و موهایتان را در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد خشک کنید.

اگر بتوانید مشتری های قبلی این فرد را پیدا کرده و نظر آنها را در مورد کراتینه مو بانوان کرج بپرسید چه؟ در بحث کراتین مو و مراقبت های قبل و بعد از این کار، رعایت نکات ضروری و همچنین استفاده از متریال و مواد با کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که از کراتین روی موهای خود استفاده میکنند، معتقد هستند که موهایشان نرمتر و زیباتر شده است. اگر موهای شما بر اثر رنگ و دکلره خشک، شکننده و کدر شده است و این مشکل را با کراتینه کردن مو مرتفع کردید، می توانید از ماسک موی فاقد سولفات آدرا استفاده نمایید. و اینکه حتما از موادی با درجه کیفیت بالا استفاده کنید و پس از انجام این کار مراقبت موها را جدی بگیرید. به همین دلیل، زنان باردار باید از انجام این روش درمانی خودداری کنند. البته این تأثیرات بسته به سالم بودن موهای شما، ضخامت طبیعی موها و نوع درمان کراتینه بسیار متفاوت است. برندهای مختلفی از کراتین مو در بازار موجود است از این رو نمی توان قیمت ثابتی را برای کراتین مو در نظر گرفت. برای کسانی مناسب است که فر موهایشان را دوست دارند ولی بدون استفاده از کلی محصول فر کننده، موهایشان را نمی توانند طوری که دوست دارند حالت بدهند.

در صورت استفاده بیش از حد، باعث تجمع پروتئین بیش از نیاز در بدن شما میشوند. توجه داشته باشید که بعد از کراتینه کردن نمی توانید موهایتان را تا سه روز بشویید بنابراین بهتر است در این مرحله از آموزش کراتینه کردن مو تا جایی که امکان دارد موهایتان را به خوبی بشویید. در صورتی که مراحل کراتینه کردن موها درست و اصولی انجام گیرد و همه چیز درست پیش برود، آسیب یا خطر چندانی متوجه افراد نمی شود، اما از آنجا که درصد زیادی از افراد پرهیز و عدم استفاده از کار با مواد حاوی فرمالدهید را جدی نمی گیرند، بنابراین عوارض نسبتا سنگینی در میان مدت و بلندمدت متوجه شان خواهد شد. توجه داشته باشید مقدار حجم مویی که در اتو قرار می گیرد نباید زیاد باشد و هر دسته از موها را باید حدود ۷ تا ۸ مرتبه اتو بکشید و بعد از اتمام کار اتوی موها نباید موهایتان را خیس کنید. توجه کنید که موها نباید بعد از زدن محلول کراتینه شسته شوند مگر اینکه در دستورالعمل محلولی که استفاده کرده اید شستن موها قید شده باشد. موهایتان را تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه کردن نباید با گیره و یا کش ببندید.