کراتین مو چیست و انواع کراتینه مو + مشکلات و عوارض

برای کراتینه طبیعی مو در خانه با این روغن در اولین قدم و قبل از شروع روغن زدن لازم است تا یه منظور اثربخشی بیشتر مقداری موهای خود را خیس نمایید. برای ساخت کراتین خانگی برای مو ابتدا باید روغن ویتامین E و روغن نارگیل را به نسبت چهار به یک با یکدیگر مخلوط کنید و شروع کنید، ترکیب حاصله را از پوست سر خود تا انتهای موها ماساژ دهید. علاوه بر این با در اختیار داشتن اسید آمینه های مختلف می تواند باعث رشد سریع تر موها شود. عمل کراتینه کردن مو، در واقع به کار بردن مواد شیمیایی برای احیای دوباره ساختمان کراتین مو است که یک روش نیمه دائمی برای صاف و لخت کردن موها به شمار میرود و علاوه بر این موجب درخشندگی و طراوت آنها نیز میشود. شما می توانید به راحتی و بدون استفاده از مواد شیمیایی و با درست کردن کراتین خانگی برای مو، موهای خود را صاف و براق نمایید، بدون آن که کمترین آسیبی را به پوست و موی سر خود وارد نمایید. شما قادر هستید که با استفاده از مواد طبیعی و پرفایده مانند موز و زرده تخممرغ، موهای خود را درخشان و صاف کنید. در این مرحله ابتدا موهای شما احیا می شوند و در مرحله بعد با مواد شیمیایی صاف می شوند.

اگر موهای شما بر اثر رنگ و دکلره خشک، شکننده و کدر شده است و این مشکل را با کراتینه کردن مو مرتفع کردید، می توانید از ماسک موی فاقد سولفات آدرا استفاده نمایید. این روش برای از بین بردن حالت وز شدگی موها استفاده می شود و تاثیری بر روی حالت فر و مجعد موها نداشته و تنها مو را نرم تر و صاف تر می کند. مویی که سوخته را عمل کراتینه نه تنها نمی تواند ترمیم نماید بلکه بعد از مدتی شاهد ریزش موهایتان خواهید شد. این موهای زیبا و براق تا مدتی به همین کیفیت باقی می مانند اما به مرور، با بلند شدن موها دوباره نیاز به ترمیم کراتین است. کراتین مو با دستگاه همان روش صاف کردن با دستگاه نانو است. با یکبار کراتینه کردن مو مردانه ، دیگر نیازی به استفاده از محصولات مختلف برای صاف و نرم نشان دادن موهای خود پیدا نمی کنید .

بدین ترتیب به سادگی می توانید با این مواد کراتین مو خانگی موهای خود را صاف کنید و دیگر نیازی به مواد شیمیایی برای کراتینه کردن موهای خود نخواهید داشت. اگر موهای فر دارید ، می خواهید از موخوره موها خلاص شوید و تمایل به داشتن موهای صاف و نرم دارید ، کراتین یک راه حل مناسب برای شما خواهد بود . اگر می خواهید از خواص بی شمار سرکه سیب برای موهایتان بی نصیب نمانید و به کمک آن بتوانید، موهای خود را به زیبایی هر چه تمام تر کراتینه مو خانگی نمایید، باید دو قاشق سرکه سیب را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید. در پایان نیز موهای خود را با آب سرد بشویید. نحوه کراتینه کردن مو در منزل به این صورت است که باید شیر و آب را به مقدار مساوی با یکدیگر ترکیب نمایید. ماده کراتین ، سلول های تارهای موهایی را که با هم تداخل دارند را صاف می کند، این به این معنی است که موهای شما قابلیت کنترل بیشتری به نسبت گذشته پیدا می کنند ( راحت تر حالت می گیرند ) و کمتر وز می شوند.

یکی از مهم ترین کاربردهای روغن کرچک، استفاده از آن برای کراتینه کردن مو به روش خانگی است، چرا که به خوبی می تواند رطوبت موها را حفظ کند و در نهایت باعث صاف و لخت شدن موها گردد. از سوی دیگر کراتینه کردن مو با مواد خانگی مانند سرکه سیب به خوبی می تواند، خاک و آلودگی های سطح مو را پاک سازی نماید که همین امر براق شدن موها را به دنبال خواهد داشت. البته شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که موهای خشک شده که در اثر تکرار رنگ و دکلره رطوبتش را از دسته داده با موهای آسیب دیده و اصطلاحا سوخته کاملا متفاوت است. البته لازم به ذکر است که اگر شما مراقبت های پس از کراتینه مو را به درستی انجام ندهید، موهای شما زودتر از زمان ذکر شده به حالت گذشته برمی گردند. برای اینکه کراتینه مو، مدت بیشتری دوام داشته باشد، باید بعد از انجام این کار، از شامپوها و نرمکنندههای خاصی استفاده کنید که قیمت بالایی دارند. کراتین همچنین برای بازسازی مو در فصول و شرایط خاصی که مستعد خشکی مو هستند، کمک میکند. به طور کلی ، کراتینه مو مردانه در مقایسه با سایر روشهایی که برای برطرف کردن خشکی و وزی و بد حالتی موی مردانه وجود دارد ، ایمن تر و موثر تر بوده و نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد .