کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه خطراتی دارد؟

ولی موضوع اینجاست که موهای کراتینه شده چون آبرسانی شده اند سنگین میشن و موهای تازه رشد کرده رو به سمت پایین میکشن و تا مدتها رشد ریشه اذیتی برای شما نخواهد داشت. علاوه بر این، از آنجایی که موها در روش ژاپنی بسیار لخت شلاقی می شوند، زمانی که چند سانت از ریشه رشد کنند تفاوت بسیار فاحش با قسمت ساقه خواهند داشت. در این روش تنها و تنها هدف و تمرکز بر روی احیاء و ترمیم موهای آسیب دیده است و نمی توان انتظار صافی را در این روش داشت! مراقبت از مو مسئلهای است که نه تنها بر روی زیبایی شما بلکه روی سلامت کلی شما نیز تاثیر گذار است. افرادی كه مثل شما دچار ریزش مو شدهاند، میتوانند از آنها برای تقویت و رشد موهایشان استفاده كنند چراكه این محلولهای موضعی ادعا دارند كه در بهبود مشكل ریزش مو تاثیرگذارند. در اینجا میتوان به چند نوع از آنها اشاره كرد: هیرویت، اكوفن، سیستین ب 6 و. همانطور که قبلا هم اشاره شد، بعد از کراتینه کردن مو برای افزایش دوام آن و حفظ سلامت موهای خود باید از یک سری محصولات مراقبتی مناسب برای موهای خود استفاده نمایید.

در این روش موها با روغن های ضروری و مفید به خوبی تغذیه می شود در حالی که یک لایه از پروتئین روی موها را پوشانده و باعث صافی و نرمی آن می شود. برخی از مواد کراتینه مو حاوی فرمالدئید هستند که این ماده شیمیایی بسیار مضر بوده و ممکن است باعث ایجاد آلرژی ، حالت تهوع ، تحریک پوست ، سوزش چشم و غیره شود . خاویار یک محصول لیفتینگ عالی می باشد که سرشار از پروتئین ، مواد معدنی و ویتامین ها می باشد که بسیار سازگار با پوست شکننده اطراف چشم ها و لب می باشد از خواص دیگر این ماده ارزشمند : رفع عوارض پیری و جوانسازی پوست، پر کننده چروکها و خطوط پوستی نازک، ویتامین رسانی و تقویت دائمی پوست، مرطوب سازی و آبرسانی عمیق، افزایش جریان خون مویرگی و بازسازی پوست، لایه برداری بسیار قوی بدون پوسته پوسته شدن،محافظت پوست در برابر اشعه های مضر خورشید(UV) و آفتاب سوختگی می باشد. نکتهی مهمی که درباره ماهیت کراتین برزیلی باید بدانید این است که این ماده در ساختمان خود حاوی مقدار قابل توجهی فرمالدهید است.

این کارهای ساده مثل انتخاب شامپو و دیگر محصولات مو و دانستن کارهای ساده ای که باید از ان اجتناب کنید به شما در حفظ نتایج درمان با کراتین کمک می کنند. گاهی اوقات روشهای موضعی میتوانند از دیگر راههای چاره باشند. به خاطر داشته باشید گاهی اوقات ممكن است بدن شما به دلیل كمبودهایی كه دارد مشكلاتی از قبیل ریزش مو برایتان به ارمغان بیاورد. گاهی اوقات رفتارها و عادتهای اشتباه ما ممكن است بهطور ناخودآگاه باعث ضعیف شدن موها شوند. کراتینه علاوه بر نرم کردن موها وترمیم قسمتهای شکسته، باعث صاف شدن آنها نیز میشود. طاسی موسینوسا عارضهای التهابی در فولیکول مو و غدد پوستی است که باعث ریزش مو همراه با اثر و زخم و بدون اثر و زخم میشود. ضمن اینکه می توانید هر گونه پرسش یا مشاوره ای که نیاز دارید را با تماس با مشاوران ما دریافت کنید و به این ترتیب خریدی هوشمندانه با کیفیت را انجام دهید. آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به صورت دستور، بر روی مواد کراتینه مو نوشته شده و میتوانید طبق دستورالعمل آن را انجام دهید تا موهای شما صاف شده و کراتین موجود در خود را حفظ کند.

همچنین موقع دوش گرفتن، سعی کنید تا جای ممکن دمای آب را کاهش دهید. همچنین به عنوان یک پوشش محافظ برای موهای شما عمل خواهد کرد ، بنابراین پس از رنگ آمیزی مو ، اگر تحت درمان با کراتینه قرار بگیرید ، انتظار داشته باشید که این رنگ حتی بیشتر دوام داشته باشد. این روش ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی و همچنین در کشور برزیل که ابداع کننده آن بوده، معمولاً توسط تکنسین های آموزش دیده و حرفه ای سالن های آرایش انجام می شود. ریزش مو که به آن آلوپسیا یا طاسی هم گفته میشود، از دست دادن مو در ناحیه سر یا هر قسمت مو دار دیگر بدن است. ابتدا موها را توسط شامپو نمره یک مخصوص قبل از کراتینه یا شامپوهایی ضعیف مانند شامپو بچه دوبار بشویید. هر یک از محصولات برای یک مرحله از کراتینه است. پس از درمان کراتینه نباید مرتباً موهای خود را بشویید! پس برای جلوگیری از ریزش مو پیشگیری مهمترین توصیه است. برای شستن موهای خود باید 3 تا 4 روز پس از درمان با کراتین منتظر بمانید، بنابراین اگر فردی هستید که دوست ندارید از شستشوی روزانه موهایتان صرفنظر کنید، این درمان ممکن است برای شما مناسب نباشد. ظاهر جدیدتان تا سه ماه ماندگار است و بعد از این مدت، موهای شما به حالت اولیه برمیگردد.