کراتین و احیای مو

این مرحله از کراتینه کردن مو باید با دقت خاصی انجام شود و موهای تقسیم شده می بایست با گیره ای محکم بسته شود تا در حین کار باز نشود و مزاحم کار شما نشود. سپس موهای خود را با دقت و حوصله لایه لایه اتو بکشید و این عمل را در هر لایه آنقدر تکرار کنید که در حین اتوکشی دیگر بخاری از موها بلند نشود. این شامپو فاقد سولفات است و به همین علت برای افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند، گزینه بسیار مناسبی است. اما سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید این است که کراتین چیست و برای استفاده از آن بر روی مو، چه مراحلی باید طی شود. با یک سرچ و جستجوی مختصر درباره کراتینه کردن مو ممکن است با روشها و متدهای متنوع و گستردهای روبرو شوید، اما جالب است بدانید اکثر این متدها صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و چندان هم با توضیحات و توصیفاتشان همخوانی نخواهند داشت.

بر این اساس بسیاری از افرادی که موهایی آسیب دیده، شکننده، خشک و حتی فر دارند تمایل زیادی دارند که برای صاف کردن موهای خود از روش کراتینه کردن مو استفاده کنند. با استفاده از شامپوی موجود روی پک کراتین، موهای خود را به خوبی بشویید و با توجه به مدت زمانی که در دستورالعمل خود ماده کراتین ذکر شده، اجازه دهید شامپو روی موهایتان بماند و سپس موهای خود را به خوبی آبکشی کنید. عواملی مانند شرکت تولید کننده، جنس مواد اولیه، چگونگی ساخت، برند شرکت نیز بر روی قیمت این ماده اثر میگذارد. در این مرحله از کار موها باید با شانه مخصوص کراتینه کردن مو به صورت لایه لایه شانه شود تا در نهایت تمامی لایه های مو به مواد کراتینه آغشته گردد. البته اگر موهای شما خیلی فرفری باشد باید ریشه های موی خود را هر ۴ ماه یکبار صاف کنید تا موها یکدست بماند. با اینکه بعد از انجام تمام این مراحل وقت گیر شاهد موهایی صاف، نرم و درخشان خواهید بود؛ اما لازم است بار دیگر ذکر شود که کراتینه مو فرایندی شیمیایی است و نباید برای رسیدین به زیبایی از سلامت پوست و موی خود غافل شویم. بلکه برای آنکه از کراتین کردن مو، بهترین نتیجه را بگیرید، لازم است اقدامات مراقبتی بعد از آن را نیز مورد توجه قرار دهید.

مشاوره های داروخانه آنلاین در خدمت شما هستند تا اطلاعات لازم را در مورد انواع مکملها به طور رایگان در اختیار شما قرار دهند. این شامپو باعث باز شدن فولیکول های مو می شود. کراتین همچنین می تواند انتهای تار موهایتان را به هم بچسباند و از جدا شدن و نا مرتب بودن انتهای موها ( موخوره یا split ends ) جلوگیری کند. سپس توسط سشوار و یک اتوی موی سرامیکی موها را صاف می کنند. اگر موهای شما بر اثر رنگ و دکلره خشک، شکننده و کدر شده است و این مشکل را با کراتینه کردن مو مرتفع کردید، می توانید از ماسک موی فاقد سولفات آدرا استفاده نمایید. در دهه 2000 میلادی نام کراتینه برزیلی در دنیای مد و آرایش مطرح شد و محبوبیت زیادی را در بین افراد به وجود آورد. بسیاری از افراد به سبب آسیبرساننده بودن کراتینهای شیمیایی، به کراتین خانگی روی آوردهاند. کراتینه توسط افراد متخصص و ماهر، در آرایشگاهها و سالنهای زیبایی انجام میشود. این در حالی است که خیلی از محصولاتی به طور طبیعی وجود دارند که می توانند همان تاثیر را برای موهایتان داشته باشند و جایگزین های مناسبی برای کراتینه مو باشند. ولی اگر خلاف شرایط فوق باشد و مو خیلی آسیب ندیده باشد و خشک و بی آب هم نشده باشد و دچار سوختگی نیز نشده باشد می توانیم رنگ مو را اول انجام دهیم و بعد از کراتین احیا کننده استفاده کنیم.

برای این منظور می توانید موهای خود را پیش از کراتینه کردن مو رنگ کنید و یا این کار را حداقل به دو هفته پس از انجام کراتینه موکول کنید. بنابراین اگر علاقمند هستید که موهای خود را کراتینه کنید و یا با مراحل این کار آشنا شوید، در این مقاله با سفیر همراه باشید. با استفاده از کراتین؛ مو براق و شفاف می گردد و این موضوع اهمیت زیادی برای کسانی دارد که به زیبایی خود اهمیت می دهند. یکی از سوالات پرتکرار در مورد کراتینه مو این است که موی کراتینه شده چه فوایدی دارد! • فرهای صاف تر: البته، هدف از کراتینه درمانی، ایجاد موهای صاف بدون انعطاف نیست. برای این کار به مواد و تجهیزاتی نیاز داریم که بدون آنها امکان صاف کردن موها وجود ندارد. در هر صورت به این نکته توجه داشته باشید که در روش کراتینه کردن موها، منافد موها با کراتین پر می شود و پس از چندین ماه شستشو، این پروتئینهای تزریق شده از بافت موها شسته میشوند.