کراتین و احیای مو

کراتین مو می تواند زمان حمام رفتن شما را کاهش دهد. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی اشخاص ایجاد می کند به ویژه برای افردی که دایماً در معرض آن قرار دارند به عنوان مثال آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند. کراتینه کردن مو در منزل یا همان کراتینه طبیعی مو، عوارض کراتین مو که با مواد شیمیایی انجام میشود را به شدت کاهش میدهد. در صورتی که شما هم عاشق موهای براق و صاف هستید جدای از موضوع جنسیتی میتوانید از کراتینه مو بهره مند شوید. البته باید این را خاطر نشان کنیم که استفاده از سشوار و یا اتوی مو به طور پیوسته برای کسانی که میخواهند موهایی صاف داشته باشند نیز آسیبرسان است. عوامل موثر بر قیمت کراتین مو چیست؟ حجم مو، یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه است، چرا که موهای پرپشت، با حجم زیاد هم، مانند بلندی مو، نیاز به مواد بیشتر، کار و زمان بیشتری دارد. در ادامه علاوه بر بررسی فواید کراتین مو، عوامل موثر بر هزینه کراتینه مو مردانه و زنانه را نیز بررسی میکنیم تا بیشتر این روش آشنا شوید. اگر منظره یک دسته مو که مانند آبشاری از ابریشم است برای شما نیز جذاب است؛ جدا از بحث جنسیت میتوانید از کراتینه مو بهرهمند شوید.

خرید مواد کراتینه مو، اقدامی حساس است که باید با آگاهی کافی نسبت به انجام آن مبادرت کنید. مثلاً قیمت گلت مو، هرگز نباید معیار اولتان در خرید این محصول باشد. به کمک آموزش زیر، میتوانید کراتینه کردن مو را خودتان در منزل انجام دهید. اما در روش کراتینه مو منافذ باز مو با استفاده از پروتئین پر شده، و در نتیجه نرمتر و درخشانتر میشود. در واقع رنگ کردن مو هیچ محدودیتی برای کراتینه کردن مو ایجاد نمیکنند. از آنجایی که عوامل مختلفی روی قیمت کراتینه مو تاثیر میگذارد، نمی توان یک قیمت دقیق برای آن در نظر گرفت، به همین دلیل لازم است که پیش از انجام خدمات، یک متخصص، موهای شما را بررسی کند و با در نظر گرفتن نوع خدمات مورد نیاز شما، حدود هزینه کراتین مو را مشخص کند. علاوه بر مشکلاتی که اینگونه افراد در نگهداری از موهای خود دارند، زیبایی و درخشانی در موهای وزشده نیز کمتر است.

اگر در سالن آرایش کراتینه مو انجام دهید و قیمت کراتینه مو را پرداخت کنید، اثر آن تا چند ماه باقی میماند، ولی کراتینه در منزل فقط چند هفته عمر دارد. اگر شما موهای خود را کراتین کرده اید و موی کراتینه شده دارید باید از محصولات مخصوص مو کراتین استفاده کنید. از ماسک موی مناسب برای موهایتان استفاده کنید و برای بهتر شدن حالت موهایتان بعد از حمام از کرم مو استفادهکنید. فرایند کراتینه کردن مو به روش ژاپنی، حدود 4 تا 5 ساعت با توجه به حجم و بلندی موی شما زمان میبرد و ماندگاری قابل قبول و فوقالعادهای به مدت تقریبی 6 ماه نیز خواهد داشت. نتیجه به دست آمده از کراتین برای هر فردی با توجه به ساختمان موی شخص متفاوت است و ممکن است پس از استفاده از مواد کراتین دچار آلرژی و یا مشکلات پوستی شوید که توصیه میشود در این صورت حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

در این روش، موهای وز و شکننده که ممکن است در اثر رنگ مو نامناسب اتفاق افتاده باشد را نرم لطیف و درخشان میکنند. سالنهای زیبایی و آرایشگاههای معتبر هر شهر نرخ مخصوص خود را برای هر خدمتی دارند، و هزینه کراتینه مو زنانه و مردانه نیز، از این موضوع مبرا نیست. در واقع کراتین یک نوع پروتئین که به صورت طبیعی در بدن ما هستند که در ناخن، مو و دندان ما وجود دارد عنصر استفاده شده در آن فرمالدئید است که عامل بیماری زا است برای کسانی که با کراتینه سرکار دارند، ولی برای کسانی که موهای خود را کراتینه می کنند، مشکلی ندارد میزان فرمالدئید در این محصولات متفاوت است. مواد مرغوب شاید هزینه کراتینه مو را بیشتر کنند، اما به موهای شما آسیب نمیزنند، دوام و ماندگاری فوقالعادهای دارند، و زیبایی که به موهای شما میدهند اصلا قابل مقایسه با مواد معمولی و گمنام نیست. روشهای مختلفی برای کراتینه مو بانوان وجود دارد (که بر قیمت کراتینه مو زنانه نیز بیتاثیر نیست). کراتینه مو بانوان در صورت مراقبتهای بعد از کراتینه تا شش ماه نیز باقی میماند.