کراتین و احیای مو

روغن نارگیل این قدرت را دارد تا به صورت عمقی به ریشه مو نفوذ پیدا کند و با تکیه بر همین قدرت خود به خوبی می تواند، بیشترین رطوبت را برای موها فراهم نماید. ماده کراتین ، سلول های تارهای موهایی را که با هم تداخل دارند را صاف می کند، این به این معنی است که موهای شما قابلیت کنترل بیشتری به نسبت گذشته پیدا می کنند ( راحت تر حالت می گیرند ) و کمتر وز می شوند. همانطوری که قبلا اشاره کردیم سولفات کراتین را در خود حل میکند و اثر کراتین مو را از بین میبرد. شما میتوانید با مواد مناسب موهای خود را کراتینه کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. قیمت این محصول حدود سه میلیون تومان (خیلی بالا) و این مواد برای موهای چرب به هیچ عنوان توصیه نمیشود. اکنون که با خواندن این مقاله از سایت میس و مستر از مضرات و مزایای کراتینه کردن مو با خبر شدید، باید بدانید که کراتینه کردن مو در بعضی شرایط میتواند مفید باشد، اما خیلی روش مقرون به صرفه ای نیست.

اما اگر به جای کراتین از مواد صافی استفاده کنید، بی شک مو آسیب می بیند. مواد تشکیل دهنده کراتین های مصنوعی موجود در بازار به دلیل داشتن فرمالدهید خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. اما با این حال دمای بالای اتوی مو که در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد، با ترکیبات محلول کراتین ، بخار فرمالدئید را تولید می کند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. درمان با کراتین موجب آزاد شدن فرمالدهید می شود؛ ماده ای شیمیایی که حتی آرایشگران را هم به شدت در معرض خطر آن قرار دارند. چه نکاتی را در زمان کراتین بهتر است رعایت کنیم تا موهای آسیب دیده بیشتر آسیب نبیند؟ هرگز فراموش نکنید که قبل از کراتینه کردن مو، اول مقداری از آن را روی بازو یا پای خود تست کنید تا مطمئن شوید که روی پوست شما واکنش منفی ندارد و آلرژی نمی دهد. حتما بخوانید : صاف کردن مو با گلت بهتر است یا کراتینه ؟ کراتینه مو چه میکند؟ هرچند از مزایای کراتینه کردن مو حفاظت آن در برابر نور خورشید است .

حتما برای شما هم پیش آمده است که به دقت موهای خود را اتو میکشید ، ولی به محض اینکه از جلوی آینه کنار میروید، دوباره با همان موهای وز و مواج روبرو خواهید شد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از این مراقبت ها را به شما بیاموزیم و کمک کنیم تا بتوانید میزان اثر کراتینه موی خود را تا 9 ماه و یا حتی بیشتر بالا ببرید. این روش برای افرادی که موی سرشان در اثر عواملی مانند سوختگی ناشی از مواد شیمیایی یا دکلره آسیب دیده است مناسب می باشد. به طور مثال برای موهای دکلره و آسیب دیده میتوانیم از کراتین های کادیوو، کراپلکس گلد یا اینوآر استفاده کنیم یا برای موهای نچرال از موادی مانند گلدلیبل یا نانوپلاستیا یا بیوتانیکس پرایم استفاده کنیم. با این حال توصیه میشود در برابر نور خورشید یا اشعه UVA و UVB به مدت طولانی قرار نگیرید، چون ممکن است باعث خشکی مو و بسیاری از مشکلات دیگر شود. بعد از آن موها با اتوی بسیار داغ صاف میشود. بله. کراتینه مو، موقتی است و بعد از چند ما کاملا شسته میشود ولی ریلکسرهای شیمیایی، دائمی هستند. هزینه کراتین مو در آرایشگاه زنانه به دلیل هزینه های جانبی، نسبتا زیاد است؛ به همین جهت شما می توانید با استفاده از تجهیزات مخصوص، این روش را در خانه انجام دهید.

چرا باید پس از کراتین از شامپوهای مخصوص استفاده کرد؟ کراتینه مو یکی از روشهای رایج برای بهبود ظاهر و درمان موهای آسیبدیده است. برای اینکه موهای شما در فرایند کراتینه مو کوچکترین آسیبی نبیند، باید از یک آرایشگر متخصص کراتینه مو کمک بگیرید. 1- ملایم باشد. به عبارت دیگر از مواد پاک کننده ملایم در آن استفاده شده باشد. اگر موهای شما قبل از کراتینه کردن، رنگ شدهاند بهتر است با مواد اسیدی آنها را کراتینه کنید. اگر دچار از بیماری پسوریازیس، درماتیت یا هر گونه بیماری پوستی دیگری هستید، لازم است که قبل از انجام کراتین به متخصص پوست مراجعه کنید. اثرات دیگر این ماده شیمیایی در دوز های بالا، شامل قرمزی یا سوزش چشم، عطسه، درماتیت و واکنش های آلرژیک می شود. شاید عجیب به نظر برسد اما کراتینه کردن مو یا انجام هر کار زیبایی دیگر شرایط استرس را هم ممکن است فراهم کند. باید بدانید عوارض کراتینه مو محدود به زمان انجام این کار و حضور در آرایشگاه نیست. باور کنید این کار نه تنها صرفه جویی نیست بلکه ممکن است هزینههای بیشتری هم روی دستتان بیندازد.